į pradžią turinys Susisiekite
į pradžią
Lietuvių  English  Russian   
Straipsniai apie kalbų mokymą
Vakarų šalyse dabar mokomasi ir rusų kalbos
Jei nori labai gerai išmokti kalbą, tapti jos šeimininku, ta kalba privalo žavėti - su ja tiesiog turi užmegzti meilės romaną. Taip teigia Europos Parlamento vertimų žodžiu direktorato vadovė Olga Cosmidou. Gerai įvaldžius kalbą, galima užsiimti vertimu žodžiu - šis darbas, pasak specialistės, yra toks geras ir įdomus, kad sykį pradėjęs, užsiimi tuo iki pat pensijos.
plačiau
 
Dauguma žmonių užsienio kalba mąsto racionaliau nei gimtąja
Kai žmogus susimąsto ne savo gimtąja, o kuria nors užsienio kalba, jam į galvą ateina visai kitokios mintys. Čikagos universiteto (JAV) mokslininkai iš dalies patvirtino šį teiginį.
plačiau
 
Hiperpoliglotai: kiek kalbų gali mokėti vienas žmogus?
Kas nenorėtų mokėti ne dvi ar tris kalbas, o bent dešimtį jų? Štai XIX a. gyvenęs italų kardinolas Džiuzepė Mecofantis (Giuseppe Mezzofanti) mokėjo 38 kalbas ir 50 dialektų. Tikrinti jo žinių atvykdavo žmonės iš viso pasaulio. Daugelį iš jų susitikimas su šiuo hiperpoliglotu tiesiog priblokšdavo.
plačiau
 
Kodėl verta mokytis užsienio kalbų?

Tam, kuris niekad nekeliauja, niekad nepalieka savo tėviškės ir turi nedaug pažįstamų kitose šalyse, greičiausiai neprireiks ir užsienio kalbų žinių. Tačiau šiais laikais, kai nuolat keliaujama, kai globalizacijos dėka nebėra jokių sienų, kai galimos atostogos tolimuose kraštuose, žmonės emigruoja, būtina mokėti keletą kalbų.

plačiau
 
Lietuviai geriausiai moka rusų kalbą, anglų kalba populiarėja
Iš viso 3,4 procentai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, o taip pat 7 proc. likusių Lietuvos miestų gyventojų nemoka rusų kalbos. Tuo tarpu anglų kalba, nors ir sparčiai populiarėja šalyje, dar nėra tokia populiari: 41 proc. trijų didžiųjų miestų gyventojų nekalba angliškai, kituose miestuose anglų nemoka 53 proc. gyventojų.
plačiau
 
1   2   3   4   Sekantis  >>