Lietuvis dėl prastos anglų kalbos Britanijoje sukėlė avariją

lietuvis del prastos anglu kalbos sukele avarija

Lietuvis dėl prastos anglų kalbos Britanijoje sukėlė avariją

Category : Straipsniai

Didžiojoje Britanijoje lietuvis sunkvežimio vairuotojas sukėlė siaubingą avariją važiuodamas per nereguliuojamą geležinkelio pervažą, nes nemokėjo gerai skaityti angliškai.
Avarija įvyko prie Elio miestelio Safolko grafystėje 2010 metų rugpjūčio 17 d., rašo britų dienraštis „The Daily Telegraph“. 38 metų Arvydas Bartašius sakė nesupratęs užrašo, įspėjančio vairuotojus paskambinti prieš važiuojant per pervažą ir įsitikinti, kad kelias yra laisvas.
Į jo vairuojamą 44 tonas sveriantį nuotekų sunkvežimį atsitrenkė nedidelis dviejų vagonų keleivinis traukinys. Pirmasis traukinio vagonas nuriedėjo nuo bėgių, buvo sužeista 19 žmonių, padaryta žalos už 1 mln. svarų sterlingų.
Tyrimo duomenimis, pirmoji į avarijos vietą atvykusi policininkė Liusė Rut rado A. Bartašių stovintį prie nuolaužų savo sunkvežimio kabinos, kuri per avariją buvo nuplėšta nuo mašinos.
Ji paklaususi lietuvio, ar šis paskambino prieš važiuodamas per pervažą. Jis atsakęs: „Ne, aš tik dabar perskaičiau nurodymą.“
Vėliau apklausiamas policijoje A. Bartašius sakė manęs, kad tas telefonas skirtas skubiems atvejams. Lietuvis pareigūnams prasitarė prastai skaitąs angliškai.
Ipsvičo karūnos teismas penktadienį už tai, jog sukėlė grėsmę traukinio keleiviams, A. Bartašiui skyrė 15 mėnesių kalėti ir trejus metus uždraudė vairuoti.
„Londono žinios“